PROGRAM

Vyberte oblast:
Dominik Fajkus a Jan Hanousek
pátek 13. 01. 2017 start 20:00 vstup Předprodej 100,- / na místě 150,- kde Klub ART

Dominik Fajkus a Jan Hanousek

koncert a křest desky

Večer během kterého proběhne křest nového alba Počátek. Těšit se tak můžete na nový repertoár této autorské dvojice, který se ponese ve filmovém duchu. Jedná se o výsledek roční spolupráce těchto opavských muzikantů.

Barevná jurta
20. - 29. 1. 2017 20. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

Barevná jurta

Přijďte si dát čaj do pravé mongolské jurty! Každý den k večeru program pro dospělé. Přednášky, autorská čtení a koncerty.

staré pušky
sobota 21. 01. 2017 start 20:00 vstup předprodej 150,-/ na místě 180,- kde Klub ART

staré pušky

JÓGA DECHU A ZVUKU
neděle 22. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

JÓGA DECHU A ZVUKU

provádí / Pavol Hudran

Během setkání si vysvětlíme jak správně sedět, abychom mohli provádět dechové, koncentrační nebo meditační cvičení. Seznámíme se s jógou dechu neboli Pránájámou – jógovým cvičením, které nám pomůže ovládnout náš dech a tím např. získat kontrolu nad sebou ve stresových situacích. Poslední část bude věnována józe zvuku neboli Mantrajóze – vibrace zvuku silně působí na naše tělo i mysl, rozezvučíme své nitro pomocí opakování mantry ÓM.

O TURECKU TROŠKU JINAK
pondělí 23. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

O TURECKU TROŠKU JINAK

provádí / Romana Senlung

Povídání o zvycích a každodenním životě v Turecku s menším občerstvením.

KYRGYZSTÁN VE STEREOFOTOGRAFII
úterý 24. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

KYRGYZSTÁN VE STEREOFOTOGRAFII

Ing. Arch. Matěj Boháč

Pásmo stereofotografií z putování po zemi pastevců, koní, nekonečných hor, hustých lesů i vyprahlých stepí. Navštívíme náhorní jezera a větry ošlehané pastviny, po zvířecích stezkách pronikneme do opuštěných údolí Nebeských Hor - Ťan Šan. Přespíme s kočovníky v jurtě, rybáři u horského jezera nám půjčí koně a samozřejmě ochutnáme kumys - osvěžující nápoj z kyselého kobylího mléka.

Jak vzniká detektivka aneb Světem napětí s Mirkem Janečkem
Jak vzniká detektivka aneb Světem napětí s Mirkem Janečkem
středa 25. 01. 2017 start 16:30 vstup bez vstupného kde Klub Art

Jak vzniká detektivka aneb Světem napětí s Mirkem Janečkem

středeční přednáška se slezským gymnáziem

Na lednové Středeční přednášce představí svou tvorbu mladý autor detektivní prózy, student Slezského gymnázia Miroslav Janeček. Jeho hostem bude Antonín Tázlar, který tyto příběhy ilustruje už od jejich počátků. Navíc povídání proloží několika písničkami. Celý večer uzavře autorské čtení. Pokud máte rádi napětí i zábavu, těšíme se na vás 25. ledna 2017 v Klubu ART.

PUNK's Not DEAD
středa 25. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

PUNK's Not DEAD

Bart Spinney

40ti leté vyročí od vydání legendárního punkového singlu Anarchy in the Uk od Sex pistols -je punk mrtvý, nebo stále žije, je stále součástí undergroundu, nebo se stal bezduchým mainstreamem, proti kteremu kdysi vznikl ?, Nechte se provést nejen světovou Historii tohoto, dnes již kultovního hnutí. Příjďte říct svůj nazor, své postřehy 25.11. Celou debatou vás provede frontman punkových kapel Bart Spinney.

DUST and LIGHT The Burning Man Collection
čtvrtek 26. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

DUST and LIGHT The Burning Man Collection

Marek Musil

Přednáška s projekcí fotografií, které vznikly během bizarního festivalu Burning Man, který se každoročně pořádá na přelomu srpna a září v lokalitě Black Rock Desert v Nevadě v USA. Burning Man je prostorem pro svobodné setkávání, sdílení zážitků a seberealizaci. Umělci pořádají různé koncerty, světelné show a performance. Atmosféru festivalu dotvářejí fantaskní kostýmy, masky a různě vyzdobená vozidla. Marek Musil je pravděpodobně prvním českým fotogtrafem, který měl příležitost být oficiálním fotografem tohoto festivalu.

Black Lion
pátek 27. 01. 2017 start 18:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

Black Lion

Jakub Švejkar, Jan Vegy Táborský

Dvojice, kterou k sobě svedla láska k mnoha žánrům a hudbě obecně, vystupující pod názvem Black Lion. Kapela o dvou kytarách, fungující ve složení Jakub Švejkar (ex-My First Date) a Jan Vegy Táborský (Wild Tides, The Prostitutes, Birds and Wolves).

OPAVSKÝ BÁSNICKÝ MARATON
sobota 28. 01. 2017 start 15:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

OPAVSKÝ BÁSNICKÝ MARATON

Ladislav Zedník, Simona Racková, Marie Iljašenko, Ondřej Lipár, Luboš Svoboda, Alice Prajzentová, Jiří Feryna a další.

Muzikoterapie pro každého a koncert na Hang
neděle 29. 01. 2017 start 17:00 vstup 30,- kde jurta vedle Obecního domu

Muzikoterapie pro každého a koncert na Hang

přednáška a koncert

Také jste slyšeli o "té muzikoterapii"? Víte, co si pod ní představit a pro koho je vhodná? Je vždy prospěšná nebo mát i úskalí? Odpovědi na tyto a další otázky včetně ukázky terapeutických nástrojů. Hang je rytmicko-melodicko-harmonický nástroj. A spíše než koncert si s ním prožijeme společné rozjímání. Akusticky, v čistotě jeho zvuku a vibrací. Programem bude provádět Tomáš Jarošek, muzikoterapie, výroba hudebních nástrojů - www.HarmonieZvuku.cz V rámci dne je možné si vyzkoušet a případně i zakoupit kalimby a zvonkohry přímo od výrobce.

Muzikokruh
neděle 29. 01. 2017 start 14:00-15:30 vstup 30,- za dítě + rodič zdarma kde jurta vedle Obecního domu

Muzikokruh

program pro rodiče s dětmi

NUTNÁ PŘEDCHOZÍ REZERVACE na +420 734 518 907. Přijďte si s dětmi prožít aktivity se zvukem, hudbou a pohybem inspirované muzikoterapií. Společně objevíme kouzlo a radost jednoduchých her, stejně tak krásu a harmonii netradičních hudebních nástrojů. Kruh je vhodný pro všechny, nejsou potřebné předchozí hudební zkušenosti. Věk od 2 let, kapacita maximálně 15 dětí s rodiči. Programem bude provádět Tomáš Jarošek, muzikoterapie, výroba hudebních nástrojů - www.HarmonieZvuku.cz V rámci dne je možné si vyzkoušet a případně i zakoupit kalimby a zvonkohry přímo od výrobce.