PROGRAM

Vyberte oblast:
Priessnitz
pátek 2. 12. 2016 start 20:00 vstup předprodej 300,-/ na místě 350,- kde Klub ART

Priessnitz

Mandrage
sobota 3. 12. 2016 start 19:30 kde KD Na Rybníčku

Mandrage

Islámskému státu na dostřel aneb válka v Sýrii na vlastní oči
čtvrtek 8. 12. 2016 start 19:00 vstup 50,- kde Klub ART

Islámskému státu na dostřel aneb válka v Sýrii na vlastní oči

Markéta Kutilová

Novinářka a humanitární pracovnice. Pracovala v Lidových novinách, její články a reportáže ze zemí třetího světa publikovala mnohá česká média. Působila jako projektová koordinátorka na zahraničních misích Člověka v tísni (Írán, Srí Lanka, Haiti), v Demokratické republice Kongo zakládala projekty na pomoc znásilněným ženám a dětem. V poslední době se snaží dokumentovat, odkud a proč přicházejí uprchlíci do Evropy. V srpnu 2015 se společně s novinářkou Lenkou Klicperovou vydala do válečných oblastí Sýrie, kniha z jejich cesty má název Islámskému státu na dostřel. Působí rovněž v neziskových organizacích Pontopolis a Femisphera, věnuje se přednáškové a publikační činnosti.

Heartbreak
Heartbreak
pátek 9. 12. 2016 start 20:00 vstup Předprodej 70,- / na místě 100,- kde Klub ART

Heartbreak

Lineup: PSYCHICAL RESEARCH (Sinuous, Subculture Music)
DROP DATABASE (Frogs on Acid)
MEPH (Bassdrop)
Phonetick (Clownfish, Transmission audio)
Disgustin Justin (Clownfish, D.I.E.)
Gotcha (Opava)

Heartbreak je koncept drum and bassových večírků v Opavě, který vznikl spolupráci klubu Art a Clownfish crew. Dává si za cíl nabídnout posluchačům kvalitní hudební zážitek v nekuřáckém prostředí. V minulých dílech jsme Vás postupně seznámili se subžánry drum and bassu jako jsou Liquid Funk, Neuro Funk, Ragga Jungle a Jungle. V pořadí čtvrtý díl věnujeme několika dalším subžánrům, které jsme si ještě nepředstavili. Uslyšíte Jump Up, Deep nebo například Techstep. Tentokrát pozvání přijala „mladá krev“ české producentské scény. Celkově se můžete těšit na 3 nové headlinery, kteří svou produkci oslovili nejedno zahraniční vydavatelství.

Katarzia
sobota 10. 12. 2016 start 20:00 vstup předprodej 150,-/ na místě 180,- kde Klub ART

Katarzia

!!! KONCERT ZRUŠEN !!! z důvodu nemoci

Camino de Santiago aneb S Kamilem Plačkem na Svatojakubské cestě
Camino de Santiago aneb S Kamilem Plačkem na Svatojakubské cestě
středa 14. 12. 2016 start 16:30 vstup bez vstupného kde Klub Art

Camino de Santiago aneb S Kamilem Plačkem na Svatojakubské cestě

přednáška se slezským gymnáziem

Znáte román brazilského autora bestselerů Paula Coelha Poutník – Mágův deník? Pokud ano, přijďte si oživit vzpomínky na některá místa, kterými poutník na své Svatojakubské pouti prošel. Pokud ne, přijďte se inspirovat nejen k četbě. Mgr. Kamil Plaček bude 14. prosince v Klubu ART vyprávět o vlastních zážitcích z cesty ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela.

TOMÁŠ KOČKO A ORCHESTR
čtvrtek 15. 12. 2016 start 19:00 vstup předprodej 210,-/ na místě 250,- kde Klub ART

TOMÁŠ KOČKO A ORCHESTR

World music inspirovaná moravskou tradiční hudbou

Tomáš Kočko & ORCHESTR v rámci adventního turné nabídnou repertoár z ceněného alba "Koleda" a novinky aktuálního úspěšného titulu "Velesu", který se zařadil na neuvěřitelné čtyři měsíce do TOP 20 prestižního žebříčku World Music Charts Europe! Kapela žánrově staví na lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů.

KOFE-IN
pondělí 26. 12. 2016 start 20:00 vstup předprodej 100,-/ na místě 130,- kde Klub ART

KOFE-IN

+ NEKONEČNÍK / PÁNI KLUCI DJs

Tradiční vánoční a tento rok i narozeninový mejdan kapely KOFE-IN. V roli speciálního hosta se představí kapela NEKONEČNÍK. O afterparty se postarají PÁNI KLUCI DJs (Bárt + Jan Kunze)